dr Marcin Górski, radca prawny
ur. 1978; radca prawny (od 2012 r.; wcześniej adwokat – od 2006 r.); ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (1997-2002). W czasie studiów odbył roczne stypendium na Katolickim Uniwersytecie w Nijmegen (Holandia). Po ukończeniu studiów odbył aplikację prokuratorską (2002-2005) i złożył egzamin państwowy uzyskując najlepszy wynik w Apelacji Łódzkiej. W latach 2002-2006 odbył stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UŁ i w 2006 r. obronił rozprawę doktorską nt. kompetencji Unii Europejskiej w zakresie Wspólnej Polityki Handlowej (promotorka: Pani prof. Anna Wyrozumska, UŁ). W czasie studiów doktoranckich odbył półroczne stypendium na Katolickim Uniwersytecie we Fryburgu (Szwajcaria).
Od 2006 r. adiunkt w Katedrze Europejskiego Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Łódzkiego. Członek International Law Association – Sekcja Polska. Autor lub współautor ok. 150 publikacji z zakresu prawa międzynarodowego, prawa UE, prawa konstytucyjnego i prawa samorządowego, w tym redaktor, autor lub współautor kilkudziesięciu książek lub rozdziałów w monografiach wieloautorskich. Uczestniczył jako prelegent w kilkudziesięciu prawniczych konferencjach i seminariach naukowych w Polsce i za granicą, prowadził także wykłady na uczelniach zagranicznych. Uczestniczył w realizacji trzech prawniczych projektów badawczych, w tym w jednym projekcie międzynarodowym. Przygotował monografię habilitacyjną nt. międzynarodowych i krajowych standardów ochrony swobody wypowiedzi artystycznej.
W latach 2006-2018 był partnerem w kancelarii Tataj Górski Adwokaci sp. p. adwokatów i radców prawnych. Pracował dla czołowych kancelarii międzynarodowych w Warszawie i Brukseli. Od 2012 r. nieprzerwanie kieruje Wydziałem Prawnym Urzędu Miasta Łodzi, zarządzając pracą ponad 50-osobowego zespołu prawników. Członek lub przewodniczący rad nadzorczych spółek kapitałowych. Arbiter ad hoc w sądach arbitrażowych. Członek Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. Odznaczony przez Ministra Sprawiedliwości medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”.
Prowadził lub prowadzi zajęcia dydaktyczne (wykłady na studiach podyplomowych lub szkolenia) m.in. dla Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie (w tym w ramach przygotowania tzw. Korpusu Prezydencji – polskiego korpusu urzędniczego odpowiedzialnego za obsługę polskiej prezydencji w Radzie i grupach roboczych Rady UE), Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Krajowej Izby Radców Prawnych, Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi i in.
W 2012 r. zajął szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu „Dziennika-Gazety Prawnej” Rising Stars – Prawnicy Jutra dla najbardziej obiecujących prawników młodego pokolenia. Laureat nagród J.M. Rektora UŁ za publikacje dydaktyczne i naukowe.
Reprezentował Klientów m.in. przed TSUE, TK, SN i NSA. W toku kariery zawodowej doradzał Klientom korporacyjnym i instytucjom publicznym. Zajmował się m.in. prawem ustrojowym, prawem UE, prawem administracyjnym materialnym i procesowym, prawem gospodarczym. Uczestniczył m.in. jako przedstawiciel izb gospodarczych w procesach legislacyjnych.
Prowadzi działalność pro bono, stale współpracując z fundacjami i stowarzyszeniami organizującymi taką pomoc prawną, a także prowadząc stałe doradztwo prawne pro bono dla obywateli.
Języki pracy zawodowej: polski, angielski, francuski
Prywatnie: szczęśliwy tata swojej córki i fan kryminałów.